اخبار

۴۶۲ سهامدار در مرکز بین المللی تجارت برنج ایران

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور در آمل افتتاح شد.

این مرکز با مساحت بیش از ۱۷۰ هزار متر مربع ساخته شده و با وجود۴۴۰ واحد حجره ظرفیت اولیه بالغ بر ۳۰۰ هزار تن برنج با بسته بندی، سورتینگ، برندسازی و صادرات کیفی است.

به گزارش واحد خبری سیده آمل: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این افتتاحیه گفت: استان مازندران یکی از مهمترین استان های تولید کننده برنج باکیفیت و مشتری پسند چه در داخل و چه در خارج از کشور است .

وی این عمل را  اولین اقدام مهم در زمینه بازار برنج کشور دانست و اظهار داشت:  این  اقدام مهم که ۴۶۲ سهامدار با هم جمع شدند،برای اولین بار مرکزیت بازار بورس برنج را ایجاد کردند تا بتوانیم برنج هایی با کیفیت های مختلف به نحو مطلوبی بسته بندی و به فروش برسانیم.

جهانگیری ضمن تشکر از سرمایه گزاران  و سهامداران تصریح کرد: این افراد بدون اتکا به منابع بانکی تا الان توانستند از منابع خود، سرمایه گزاری قابل توجهی ایجاد کنند .

معاون اول ریاست جمهور با بیان حمایت از فاز دوم و همچنین واحد های صنعتی این طرح افزود: نظام بانکی و مسئولین استانی و مسئولین مرکز جهاد کشاورزی ، صنعت معدن و تجارت حتما از این طرح حمایت خواهند کرد تا انشالله بتوانند این کاری را که شروع کرده اند تکمیل نمایند.

جهانگیری در پایان عنوان کرد:  اعمال میزان واردات برنج در حد مورد نیاز مردم برای مسئولین مشخص است که چه مقدار برنج باید وارد کشور شود و چه مقدار در داخل کشور تولید می شود . گاهی اوقات در نحوه انعکاس خبر ممکن است باعث نگرانی مصرف کننده شود که قیمت برنج افزایش پیدا میکند در صورتی که در فصل برداشت برنج و برای حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان دولت واردات برنج را در این ایام متوقف می کند و برنج های وارد شده را در بازار عرضه نمی کنند. مردم بدانند که کالاهای اساسی که با ارز های دولتی خریداری شده و به اندازه نیاز وارد و در انبار موجود می باشد .

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن