اخبار

بهره برداری رسمی ازپاساژتجاری،خدماتی امام رضا(ع)آمل

بهره برداری رسمی از پاساژتجاری،خدماتی امام رضا(ع)آمل

به گزارش واحد خبری سیده آمل: پاساژتجاری وخدماتی امام رضا(ع) موقوفه ای از مسجد امامرضا(ع) آمل پس از حدود ۱۸ سال به بهره برداری رسید که روزچهارشنبه ۸/۸/ ۹۸با حضور حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل،محمد هادی بهرامی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آمل وبرخی مدیران شهرستانی افتتاح شد.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران ،علت تاخیر درتکمیل وساخت پاساژتجاری امام رضا(ع) آمل را برخی مشکلات قانونی واداری عنوان کردوگفت: با پیگیری های اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان وشهرداری آمل بالاخره این پروژه تجاری، خدماتی، تکمیل وبهره برداری رسید.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری با اشاره به اینکه،این مجموعه تجاری در زمینی به مساحت ۲۶۰۰ مترمربع در دو طبقه ساخت شده اظهار داشت:برای ساخت وتجهیز ۵۱ واحد آن باتوجه به اینکه اسکلت وآجرسازی ساختمان ازقبل بنا شده ومدت ۱۸ سال نیمه کاره بود، برای اتمام آن تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

این مسئول استانی اعلام کرد: با افتتاح این مجموعه مشکلات حقوقی برای بهره برداری این پاساژ نیز برطرف وبدون مشکل به فعالیت های کسب وکار خود ادامه خواهند داد.

همچنین درادامه این گفتگو مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران تصریح کرد: تمام سعی ما بر این است تا امسال پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم

 وی در ادامه ازآستان قدسی امامزاده عبدالله، که خواستگاه همه مردم آمل و استان هست نیز بعنوان یکی ازپروژه های نیمه تمام یادکرد وگفت: عدم پیگیری یکی از علل تعویق کار آنجا بود که الحمدلله بعضی ازمشکلات سیستمی با حضورحاج آقا بهرامی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آمل و هیات امنای جدید برطرف شده و در حال حاضر قریب به ۸۰ درصد پیشرفت در تسریع کار اتمام این امامزاده انجام گرفت.

ساخت موقوفه ای جدید در بلوار شهید امین طبرسی آمل

حجت الاسلام حیدری همچنین از ساخت یک مجموعه تجاری ومسکونی در موقوفه ” ملا مهدی کفان” در بلوار شهید امین طبرسی آمل خبر داد و افزود:این بنا در زمینی به مساحت ۲۸۰ مترمربع تجاری و۶ واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان، در ادامه هزینه ساخت وتکمیل این مجموعه جدید وقفی حدود ۴ میلیاردتومان عنوان کرد وگفت: ما امیدواریم که این مجموعه درمدت دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

محمد هادی بهرامی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آمل گفت: شهرستان آمل از لحاظ تعداد موقوفات سومین شهر در استان ما است که حتی ازبرخی استانهای دیگر کشور نیزپیشی گرفته است

حجت الاسلام بهرامی افزود: وجود امامزادگان واجب التعظیم در شهرستان آمل نشان از ارادات و دینداری مردم این شهرستان نسبت به خاندان عصمت و طهارت دارد.

وی در رابطه با آمار موقوفات آمل اینگونه اطلاع دادکه: درشهرستان آمل ۱۲۶۸ موقوفه وجود دارد که از این تعداد ۱۱۷۱ موقوفات متصرفی با تعداد رقبات ۱۷۴۶۶ و تعداد ۹۴ موقوفه غیرمتصرفی با تعداد رقبات ۱۹۷۵۰ و تعداد ۳ موقوفه اشتراک التولیه به تعداد ۶ رقبه وجود دارد.

رئیس اداره اوقاف وامورخیریه آمل همچنین به وجود مقابر وآستان مقدس ۹۹ امام زاده و بقعه متبرکه در سطح این شهرستان اشاره کرد وادامه داد: تعداد ۴۵۲ مسجد، ۱۳۴ حسینیه، ۱۰ فاطمیه، ۴ زینبیه، ۱۴۰ تکیه، ۴ دارالقرآن، ۳ مدرسه علوم دینی و ۱۲ گلزار شهدا و قبرستان وجود دارد که بزرگترین گلزار شهدای مازندران در جوار امام زاده ابراهیم قرار دارد.

بهره برداری رسمی از پاساژتجاری،خدماتی امام رضا(ع)آمل

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن