اخبار

یکشنبه اجرای رژه حماسی باشعار”ما پیروزیم”درسطح آمل

یکشنبه اجرای رژه حماسی باشعار”ما پیروزیم”درسطح آمل

یکشنبه اولین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس بابرگزاری رژه حماسی درسطح شهرستان آمل و شعارمحوری” ما پیروزیم”

به گزارش واحد خبری سیده آمل: بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطرات هفته دفاع مقدس کنفرانس خبری در سالن اجتماعات بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل با ریاست محسن کاردل دبیر اجرایی برنامه های این هفته برگزار شد

در ابتدای کنفرانس سروان علیزاده، روابط عمومی سپاه ناحیه آمل اظهار کرد: ارزش های هفته ایثار و جهاد و شهادت در طی این سالها توسط اصحاب رسانه زنده ماند وبعد از گذشت ۳۰ سال از آن ، حضور محسن حججی ها چندین کیلومتر فراتر از مرز و بوم کشورمان در جبهه مقاومت که از ارزش ها دفاع می کنند، از تاثیرات قلم مقدس رسانه است، که موازین انقلاب و افکار عمومی را درک کرده و به شیوه درست در سطح جامعه انعکاس دادند که اگر در آنجا حضور پیدا نکنیم باید در کرمانشاه از خاک و آرمان های ارزشی کشورمان دفاع کنیم.

در ادامه، سرهنگ محسن کاردل مسئول حفظ آثارسپاه ناحیه آمل و ، دفاع مقدس را موجب غرور ملی و مظهر ولایت پذیری دانست واظهار داشت:امسال درهفته دفاع مقدس با همکاری ۸۰ اداره در کنار حوزه ها و پایگاه های بسیج شهرستان آمل برگزاری بیش از ۱۰۰ برنامه را تدارک دیده شد.

دبیرستاد هفته دفاع مقدس از برنامه های شاخص هفته دفا ع مقدس یادواره شهدای شهرستان امل راعنوان کرد و افزود: در این مراسم به تعداد شهدای شهرستان آمل از ۱۰۴۸ جانباز، ایثارگر و خانواده شهید تجلیل بعمل خواهد آمد.

سرهنگ محسن کاردل انتظار خود را از اصحاب رسانه اینگونه بیان کرد که: از خبرنگاران توقع داریم ، ضمن پوشش خبری برنامه های شهرستانی به برنامه های حوزه های مقاومت محلات نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

سپس سروان بوستانی مسئول فرهنگی سپاه ناحیه آمل در رابطه با شعارمحوری هفته دفاع مقدس بیان کرد: برای هر روز از هفته دفاع مقدس یک شعار در نظر گرفته شده که با شعار محوری روز یکشنبه ” ما پیروزیم” برنامه شاخص رژه حماسی و مانورخودرویی و حضور۴ گردان و ۱۰ گروهان برگزار می شود

وی همچنین افزود: از دیگر برنامه های حوزه های مقاومت ،نهضت روشنگری، مسابقات ورزشی، ویزیت های رایگان، اردوهای جهادی، افتتاحیه های خانه های محروم و مقبره های شهدا، محفل های انس با قرآن، شب شعر، عطرافشانی گلزارشهدا، سلسله نشست های تحکیم خانواده، یادواره شهدا و آبروی محله خواهد بود.

بوستانی مسئول فرهنگی سپاه آمل، صعود به قله دماوند توسط پاسداران و بسیجیان شهرستان آمل را ازبرنامه ی شاخص ورزشی ، عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم، در حوزه ی فرهنگی نیزنشست نقش رسانه در ماندگاری عاشورا را هم خواهیم داشت و همچنین در این حوزه سخنران قبل از خطبه نماز جمعه شهرستان آمل، سرهنگ جابرعسگری فرمانده سپاه ناحیه آمل خواهد بود.

احمد علی یگانه مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل ویژگی های دفاع مقدس را دفاعی بودن بیان کرد و تصریح کرد: مقدس ترین جهاد، جهادی است که برای دفاع از حقوق انسانی صورت گیرد که در جنگ تحمیلی شاهد آن بوده ایم.

یگانه همچنین تاکید کرد:در حال حاضر عزیزان جهادی ما برای محرومیت زدایی کار می کنند.بسیج سازندگی نیز در بحث خانه محروم،  ساخت مقبره شهدا، عرصه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی فعالیت دارد.

مسئول بسیج سازندگی برنامه های این هفته را طبق جددول زمانبندی اعلام کرد و گفت: در هفته دفاع مقدس افتتاح ۲ خانه محروم واقع در قجر محله و وسطی کلای آمل را با همراهمی رزمندگان، حماسه افرینان و جهادگران را خواهیم داشت

وی در مورد هزینه های ساخت خانه محروم و مقبره شهدا بیان کرد: افتتاح سه مقبره شهید در روستاهای کرف، خرم و سنگچال بخشی از برنامه های طول هفته است که هر کدام از مقبره ها با هزینه ی تقریبی ۱۵ میلیون تومان ساخته شد و ساخت خانه محروم نیز در بلوار طالب آملی با هزینه ی ۷۳ میلیون تومان به اتمام رسید.

مهندس یگانه در خصوص وام اقتصاد مقاومتی نیزخاطر نشان کرد: در سال جاری بودجه برای وام اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته نشده است و وام ها در غالب صندوق قرض الحسنه هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن