اخبار

گزارش کامل کشف جسد رملی بن عبدالمجید

به گزارش واحد خبر سیده آمل ،کوالالامپور – ایرنا – وزارت امور خارجه مالزی جسد کوهنورد مالزیایی که ماه نوامبر سال گذشته در قله دماوند ناپدیده شده بود و روز جمعه هفته گذشته پس از یک سال تلاش پیدا شد را مورد تایید قرار داد.

کوه نورد مالزیایی رملی بن عبدالمجید’ کوهنورد مالزیایی ماه نوامبر سال گذشته به همراه یک کوهنور دیگر در کوه دماوند ناپدید شد که با تلاش امدادگران ایرانی جسد وی روز جمعه هفته گذشته پیدا شد.
وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که سفارت این کشور در تهران در حال انجام مقدمات بازگرداندن جسد این کوهنورد مالزیایی به کشورش است.
در این بیانیه آمده است که دولت مالزی از مقامات ایرانی برای تلاش تیم های عملیات امداد و نجات تشکر کرده و تسلیت خود را از صمیم قلب به خانواده این کوهنورد متوفی اعلام می دارد.
بر اساس این گزارش، گروهی از کوهنوردان ایرانی در حالی که از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری قله دماوند به پایین می آمدند جسد این کوهنورد مالزیایی را مشاهده کردند.
در این گزارش همچنین آمده است که خبر کشف این جسد به جمعیت هلال احمر شهر آمل اطلاع داده شده و پس از آن یک گروه امداد و نجات به محل اعزام شدند.
‘راملی’ سرمهندس سیستم ها در کارخانه مرکزی پروتون شهر ‘شاه عالم’ به همراه ‘سید ردزوان سید سلیم شاتری’۵۰ ساله از باشگاه کوهنوری ‘کی.جی.ای’ ماه نوامبر سال گذشته پس از جدایی از گروهی از کوهنوردان در حالی که قصد صعود به کوه دماوند را داشتند، ناپدید شدند.
اواخر ماه نوامبر سال گذشته و حدود یک هفته پس از ناپدید شدن این دو کوهنورد مالزیایی، جسد ‘سید ردزوان’ پیدا و به کشورش بازگشت داده شد.
یک گروه کوهنوردی شامل هشت نفر حدود یک سال پیش صعود خود را در هوای خوب آغاز کردند و تنها دو نفر از آنها موفق به رسیدن به نوک قله شدند.
از ۶ نفر دیگر خواسته شده بود به دلیل محدودیت زمانی از ارتفاع ۵ هزار و ۲۰۰ متری کوه دماوند به پایین بازگردند. با این حال، این دو کوهنورد ناپدید شده که اکنون جسد آنها یافت شد به رغم توصیه ها مبنی بر محدودیت زمانی برای رسیدن به ارتفاع پنج هزار و ۶۷۵ متری قله با تیم کوهنوردان ترکیه همراه شده بودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن