پنج شنبه های شهدایی در عصر کرونایی

نذر مواد ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش+تصاویر

30

حال و هوای عصر هر پنج شنبه برای کسانیکه عزیزی را از دست داده اند حال و هوای خاصی است که برای التیام دلتنگی ناشی از دوری آن عزیز رفته به دیار باقی. نذرگلاب وخرما یا حلوایی است برای شادی روح او که عصرپنج شنبه بر سر مزارش میروند .

به گزارش واحد خبری سیده آمل: در دومین پنج شنبه ای که رنگ و بوی ابتلا به درد و رنج از کرونا ویروس، فضای کشور را خاکستری کرده. خانواده شهید فریدون کریمی برای همدردی با همشهریان آملی خود و ایجاد همبستگی بیشتر، برای شکست این مهاجم جنگ بیولوژیک با بهره از الگوی ایثار و شهادت و همیاری سیره شهیدشان، با الهام پذیری از روح بلند شهدا، نذر خاصی را بهانه ای برای یاری همشهریان قرار دادند ، نذری مایع ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش، وبا توزیع آنها میان شهروندان آملی. آن را بر نذر گلاب وخرما یا حلوا ترجیح دادند. و این نقش خاطره ای شد از دلاورمردی های فریدون و فریدون های جوانمرد دوران ۸ سال دفاع مقدس در جای جای جبهه های حق علیه باطل از شلمچه تا اهواز و آبادان و هویزه، که گرمی نفس همنوع خود را در کوران نبرد و نیاز به اکسیژن بر نفس خود ترجیح می دادند که این نذر، بازپخش تاریخ با هیبتی مدرنیته شاهد تربیت درست از همین خانواده را به منصه ظهور رساند.

بار دیگر روش پسندیده خانواده شهید فریدون کریمی ، در ادامه مبارزات این دوره از جنگ تحمیلی بیولوژیک سبب شد تا در خاکریز جبهه ایجاد امنیت سلامت و بهداشت مبارزه با کرونا همشهریان آملی نه تنها مشارکت داشته باشند بلکه در این ترمیدوی تاریخ آن دوران و مبارزات و از خودگذشتگی  با روحیه همدردی، بار دیگربه تصویر کشیده شود و این برای شادی مردم و روح شهیدشان ارمغان آرامشی با طعم انسان دوستی است که انسانیت هنوز زنده و باقی است . باشد تا این اتحاد و همدلی در کل کشوراحیاء و دوباره در سطح کشور زنده شود. و این به ما می آموزد قرار دادن سیره و یاد شهیدان گلگون کفن خفته در خاک باید همیشه سرلوحه خط مشی زندگیمان باشد .یادشان گرامی و پابرجا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.