مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران:

1

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران بالا بردن سواد رسانه‌ای خبرنگاران را از جمله برنامه‌های مهم این خانه اعلام کرد.

گزارش واحد خبری سیده آمل به نقل از خبرنگار مهر، علی یوسفی، شامگاه دوشنبه در جلسه معارفه مدیر خانه مطبوعات شهرستان بهشهر، با بیان اینکه ساماندهی خبرنگاران توسط خانه مطبوعات و بر اساس سامانه جامع، یک سال در دست انجام است، افزود: تلاش داریم تا خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای به‌درستی شناسایی و ساماندهی شوند.

وی گفت: خبرنگاران واقعی با عضویت در خانه مطبوعات و سامانه جامع شناسایی و به‌نوعی شناسنامه‌دار می‌شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با اعلام اینکه بالا بردن سواد رسانه‌ای ازجمله برنامه‌های مهم خانه مطبوعات در راستای ارائه خدمات است؛ یادآور شد: برای این منظور برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت منطقه‌ای در دستور کار است.

یوسفی از دیگر برنامه‌های این خانه به برگزاری جشنواره مطبوعات استان مازندران، اشاره کرد و گفت: بعد از تعطیلات نوروز، دبیرخانه این جشنواره شکل می‌گیرد و افراد می‌توانند آثار برتر خود را از ۱۷ خرداد ۹۶ تا خردادماه ۹۷ به این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی رسانه‌ها مناسب نیست و باید برای رونق در این بخش تلاش بیشتری انجام شود، گفت: در همین راستا با توجه به اینکه آگهی ثبتی یکی از دغدغه‌های خبرنگاران در کنار بیمه خبرنگاری است؛ اما خانه مطبوعات وظیفه ورود به آگهی‌های ثبتی را ندارد و فقط نظارت بر این امر دارد و مشکلات این حوزه باید از طریق ارشاد مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با بیان اینکه باید جایگاه رسانه در جامعه بیش از گذشته نمود پیداکرده و شناخته شود بر حفظ شأنیت خبرنگاران تأکید کرد و افزود: اگر در این بخش نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب نظام جامع رسانه‌ای کشور تلاش بیشتری انجام می‌دادند؛ بسیاری از مشکلات برطرف شده بود.

 در این نشست که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و با حضور مسعود فلاح، رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر  برگزار شد؛ «علیرضا احمدی» به‌عنوان نماینده خانه مطبوعات شهرستان بهشهر تا پایان دوره هفتم خانه مطبوعات مازندران انتخاب و مقرر شد تا هماهنگی لازم را با خانه مطبوعات استان داشته باشد.

همچنین مقرر شد وی به ساماندهی خبرنگاران در سامانه جامع خانه مطبوعات مازندران، جذب اعتبارات برای برگزاری همایش‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتباط مؤثر با خبرنگاران و فعالان رسانه کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.