اخبار

زمین‌خوار معروف سرخرودی عامل درگیری

روز گذشته همزمان با برگزاری مراسم جشن تجلیل از خبرنگاران مازندران در تالار اکسین محمود آباد، درمحدوده پادگان نیروی هوایی ، درحاشیه روستای بیشه کلا در بخش سرخرود شهرستان محمودآباد بین افراد مهاجم و سربازان درگیری خونینی رخ داد

به گزارش واحد خبری سیده آمل : روز گذشته ۱۹ مرداد ماه ،درمحدوده پادگان نیروی هوایی ،منطقه دریا سر محمودآباد که دو کشته و چهار زخمی برجای گذاشت با مداخله نیروی انتظامی شهرستان محمود آباد به پایان رسید

شنیده‌ها ودیده‌ها حاکی از آن است که درگیری خونین روز گذشته در شهرستان محمودآباد، بر سر اختلاف در مالکیت شهرک قصر دریا میان مالکان و ارتش صورت گرفت. این درگیری درحالی اتفاق افتاد که مالکان مدعی‌ بودند از سوی دستگاه قضایی حکم داشتند اما نیروی هوایی ارتش اجازه ورود مالکان به زمین را نداده است.
به این ترتیب زمانی که مالکان به همراه تیم اجرای احکام دادگاه، خواستند وارد زمین‌ شوند ابتدا تیر هوایی شلیک شد و پس از وارد شدن به منطقه نظامی نیروهای ارتشی به سوی آنها تیراندازی کردند که ۲ نفر در دم جان باختند و ۴ نفر نیز مجروح شدند.

درحالی که مالکان و معاون استاندار می‌گویند دادگاه به نفع آنها حکم داده است، یک مسوول در ارتش به رسانه‌ها گفته است که عده‌ای که وارد زمین شدند زمین‌خوار بوده‌اند و این در حالی‌ست که حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران طی گفتگوی تلویزیونی با بخش خبری شبکه طبرستان شائبه وقوع زمین‌خواری در این داستان خونبار را رد کرده است و از دستگیری و برخورد شدید و قانونی با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی داده و از خانواده‌های جانباختگان نیز درخواست کرده تا با صبر و تحمل، پیگیری امور را تا روشن شدن همه زوایای آشکار و پنهان ماجرا بدست قانون و قوه قضاییه بسپارند…

*با عاملان حادثه محمودآباد به شدت برخورد می‌شود

استاندار و رئیس شورای تامین استان مازندران نیز که روز گذشته در حاشیه مراسم استانی روز خبرنگار (که بعد از واقعه مکان و زمان آن اندکی تغییر یافته بود) در گفتگویی گفت: با عاملان حادثه درگیری روز شنبه شهرستان محمودآباد به شدت برخورد خواهد شد.

احمد حسین زادگان ضمن ابراز همدردی با خانواده کشته‌شدگان این حادثه افزود: نشست شورای تامین استان به صورت فوق العاده با حضور همه اعضا برای بررسی ابعاد این حادثه تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: در نشست شورای تامین استان مازندران ضمن تاکید بر برخورد شدید قانونی با عاملان این حادثه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، مسوول بررسی ابعاد این حادثه شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: همچنین معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی به نیابت از استاندار مازندران در نشست شورای تامین شهرستان محمودآباد برای بررسی ابعاد حادثه حضور داشت.

وی بیان کرد: همه ابعاد این حادثه از سوی مسوولان استانی بررسی و با عاملان و مقصران آن نیز به شدت برخورد می‌شود.

گفتنی‌ست در پی صدور رای قطعی دستگاه قضایی استان مازندران مبنی بر آزادسازی بخشی از زمین‌های مربوط به پایگاه هوایی ارتش در حاشیه روستای بیشه کلا در بخش سرخرود شهرستان محمودآباد به نفع ساکنان منطقه، ماموران پایگاه هوایی به سمت مردم و ماموران مجری این حکم تیراندازی کردند که در این حادثه دو نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

طی آخرین اخبار دریافتی از تیم حقیقت‌یاب اعزامی استانداری مازندران به محل حادثه و بنا به اظهارات خبرگزاری فارس این واقعه خونین در پی درگیری عده‌ای با خدمه پادگان ارتش در محمودآباد رخ داد که در این میان عده‌ای از اجیر شدگان یک زمین‌خوار معروف سرخرودی طبق یک برنامه از پیش تعیین شده با در دست داشتن انواع سلاح سرد به حریم پادگان نجات خدمه نیروی هوایی ارتش در محمود آباد تعرض و با پرسنل این پادگان درگیر شدند که منجر به ضرب و شتم و زخمی شدن تعدادی از کارکنان و سربازان ارتش

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن