راه‌اندازی شبکه نوآوری و فناوری در مازندران

1

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازی شبکه نورآوری فناوری در مازندران خبر داد و گفت: عملیات اجرای این طرح در استان به صورت جدی در دستور کار است

به گزارش واحد خبری سیده آمل، صبح امروز، علی معتمدزادگان در جمع خبرنگاران استان مازندران، اظهار کرد: شبکه نوآوری و فناوری در مازندران به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی با اعلام اینکه صندوق پژوهش و فناوری مازندران راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: مدیرکل اوقاف در آمل مرکزی برای فعالیت شرکت‌های بنیان اختصاص داده است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران اضافه کرد: مدیرکل بهزیستی مازندران ابراز تمایل کرد که فضای را به فعالیت استارتاپی اختصاص دهند.

وی با اعلام اینکه در سال جاری نقطه عطفی در حوزه علم و فناوری ایجاد می‌شود، افزود: اجرای ۱۰ پروژه شرکت دانش‌بنیان در ساری به زودی عملیاتی می‌شود.

معتمدزادگان با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۵۰ شرکت هسته و واحد فناوری در پارک مشغول کار هستند، افزود: ۶ مرکز رشد در سطح استان فعال هستند.

وی با اعلام اینکه ۲۵ تا ۳۰ نوع خدمات فناوری به شرکت‌ها داده می‌شود، گفت: این شرکت‌ها در مجموع حدود ۴میلیون یورو صادرات داشته و بیش از ۱۱۱ میلیارد تومان فروش در حوزه فناوری انجام شده و بیش از هزار و نفر اشتغال ایجاد شده است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران اضافه کرد: شرکت‌های مستقر از معافیت مالیاتی استفاده می‌کنند.

وی  اضافه کرد: محصولات پارک مازندران به کشورهای اروپایی، حاشیه دریای خزر و کشورهای عربی صادر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.