تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی بمناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی آئین رونمایی از کتابهای، فلسفه جامع تعلیم و تربیت در پرتو عقلانیت و کتاب منطق فقاهت، اثر استاد: حجت الاسلام والمسلمین محمدامین براتی، با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی این شهرستان در مدرسه علمیه […]

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی

بمناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی آئین رونمایی از کتابهای، فلسفه جامع تعلیم و تربیت در پرتو عقلانیت و کتاب منطق فقاهت، اثر استاد: حجت الاسلام والمسلمین محمدامین براتی، با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی این شهرستان در مدرسه علمیه امام حسن عسگری برگزار شد.

به گزارش واحد خبری سیده آمل: در مراسم رونمایی ازکتابهای فلسفه جامع تعلیم و تربیت در پرتو عقلانیت و کتاب منطق فقاهت، اثر استاد: حجت الاسلام والمسلمین محمدامین براتی، حجت الاسلام احمد غلامیان، ریاست حوزه علمیه امام حسن عسگری آمل، با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به اصحاب اندیشه از زحمات محمد امین براتی مولف این دو کتاب در حوزه تعلیم تربیت قدر دانی کرد و افزود: متاسفانه به دلیل رعایت الزامات پروتکل بهداشتی ستاد کرونا در آئین رونمایی دو کتاب ارزشمند از حضور اصحاب خرد و اندیشه حوزه و دانشگاه معذور شدیم و این مراسم را بصورت نمادین در فضای مجازی برگزار می کنیم.

ریاست حوزه علمیه امام حسن عسگری آمل،با استناد بر فرمایش امام صادق (ع) مبنی بر اینکه ((علمای امت من مرزبانان اعتقادی مردم هستند)) تصریح کرد: جا دارد، زحمات مرزبانان اعتقادی مردم که دشمن پاشنه آشیل آنها را یعنی همان اعتقادات ارزشی شان است نشانه رفته را قدر بدانیم .

وی با بیان اینکه ما در این فضای قرنطینه ضمن قدردانی از این استاد ارجمند اعلام می کنیم فرهنگ عمومی مردم و سفره معیشت فکری مردم اهمیتش از معیشت اقتصادی کم نیست، ابراز داشت: این نکته که سرانه مطالعاتی کشور انقلابی و اسلامی چقدر است و باید دغدغه مسئولان در سطح کلان نظام باشد تا در بین مردم نهادینه شود از مسائل مبتلا به روز جامعه امروزی ماهست وتوجه به آن جزء لاینفک امور زندگیست که باید به آن توجه کرد.

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی
seyyedeamol.com

در ادامه این مراسم حجت الاسلام محمد امین براتی نویسنده دو کتاب در حال رونمایی کتاب را برای خواننده معلمی آرام، ساکت، صادق و صمیمی عنوان کرد و گفت: برای نویسنده کتاب عامل بقای وجودی و تداوم برکات پس از سفر او بسوی خداست.

براتی کتاب را اثری که در عالم ملکوت باقی میماند توصیف کرده و فلسفه پیدایش این آثار را اینگونه عنوان کرد: تخصص من طلبگی و در حوزه فلسفه و عرفان است اما تداعی موضوع این کتابها به سال ۶۵ برمی گردد و زمانیکه بصورت تصادفی در مسجد امام حسن عسگری قم با مجلس روانشناسی استاد اسحاق مواجه شدم که مسائل تربیتی خانواده نظر من را جهت نگارش کتاب با ین مضوع مصمم کرد.

وی مطالعات خود را فراتر از مطالعات دانشگاه بیان کرد و اظهار داشت: از آثار دکتر شریعتمداری و دکتر قائمی و نظرات مربیانی مانند جان دیوید و جان اسمیت بهره برد.

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی

حجت الاسلام براتی با اشاره آموزه هایش از دیدگاه علامه جوادی آملی بر پایه علم و وحدانیت که دو بال ارتقاء ارزشی انسانهاست ادامه داد: تمام مطالعات از دانشمندان مشرق زمین و مغرب زمین در مکاتب مختلف را با آموزه های وحدانی تطبیق داده و از صافی عبور دادم تا در وحدت نظام هستی کتاب را به منصه ظهور برسانم.

شایان به ذکر است : این محقق و نویسنده ارزشی تمام هزینه های چاپ را نیز شخصا متقبل شد و اظهار امیدواری کرد تا جوانان و نوجوانان وخانواده ها از آن بهره خوبی ببرند.

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی

تلفیقی ازمکاتب مختلف ودیدگاه علامه جوادی آملی
seyyedeamol.com

  • نویسنده : گلناز پیغمبرزاده
  • منبع خبر : اداره ارشادآمل