اخبار

ترامپ باید دست از خوی استکباری بردارد

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که «ایران در مقابل اجرای قانون کاتسا سیلی محکمی به آمریکا می‌زند» گفت: اگر آمریکا دست از پا خطا کند آنچنان سیلی‌ای از ملت ایران می خورد که برای همیشه تاریخ عبرتی برای جهانیان خواهد بود.

به گزارش سیده آمل ،ولی الله نانواکناری در گفت‌وگو یی با اشاره به اظهارات  عصر روز جمعه دونالد ترامپ به وقت واشنگتن در کاخ سفید اظهار داشت:  امروز آمریکا به دنبال برنامه‌ریزی برای ادامه جنگ، نابودی و پرورش تروریست در منطقه است وبا همین استدلال درباره سپاه سخن می‌گوید. چون نگاه آمریکا آن است که هر کسی و سازمانی که مقابل آمریکا بایستد باید با شکست مواجه شود و به همین دلیل می خواهد با سپاه مقابله کند. حال این‌که این اقدام از سوی همسایگان ایران محکوم است.

وی تاکید کرد: ما برای مقابله با این خوی استکباری آمریکا سیلی محکمی خواهیم زد. این همان اتفاقی است که در هشت سال دفاع مقدس و در مواجهه با اتحاد امپریالیسم و کمونیسم و پیمان ناتو رخ داد . مردمان ما و فرماندهان سپاه و بسیج قدم به قدم و با اتحاد حرکت کردند و امنیتی را برقرار کردند که امروز الگویی برای جهانیان است.

وی اضافه کرد: اگر آمریکا دست از پا خطا کند و بخواهد تخطی نسبت به ایران داشته باشد آنچنان سیلی می زنیم که برای همیشه تاریخ عبرتی برای جهانیان شود. پس بهتر است آمریکا مراقب باشد چون اگر این آتش شعله ور شود دامن آن‌ها را خواهد گرفت و دودی بلند خواهد شد که تنها به چشم آمریکایی‌ها می‌رود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که «ترامپ باید دست از خوی استکباری بردارد»، افزود: بهتراست ترامپ به سمت تعقل و خرد انسانی حرکت کند تا وجهه موجه‌تری در دنیا داشته باشد. نگاه ما نیز این است که هر کسی خوی استکباری داشته باشد نمی‌تواند به تعهداتش پایبند بوده و در نهایت ضرر خواهد کرد که نمونه آن را می‌تواند در برجام دید.

وی یادآور شد: وقتی طرفین پشت میز مذاکره می‌نشینند و تفاهمی را امضا می کنند بدان معناست که باید به تعهدات‌شان پایبند باشند. اگر یک طرف هم از تعهدات سر باز زد، باید سایر کشورها او را به راه درست سوق داده و خودشان تعهدات را اجرا کنند.

وی در عین حال گفت: البته تاکنون طرفین برجام به جز آمریکا رفتارهایی مبتنی بر خرد داشته‌اند و تنها آمریکا با بدعهدی عمل کرده است که عموما نیز محکوم شده است؛ لذا انتظار می رود سایر کشورهای عضو ۱+۵ اقدامی انجام دهند تا ترامپ دست از خوی استکباری‌اش بکشد تا درس عبرتی برای آینده باشد و شاهد تکرار این اتفاقات نباشیم.

نانوا کناری در ادامه به مواضع آمریکا بعد از انقلاب اشاره و اظهار کرد: آمریکا از بعد از انقلاب تاکنون مواضعی اتخاذ کرده که هیچکدام عاقلانه و خردمندانه نبوده است. این مواضع برای بهانه‌گیری علیه انقلاب جهت نابودی انقلاب بوده است . آمریکا برای رسیدن به این هدف روزی جنگ و ترور را به کشور تحمیل کرد و در مقطع کنونی داعش را پرورش داد و اکنون نیز موضوع اقلیم کردستان را مطرح می کند تا بتواند بین کشورهای اسلامی اختلاف بیندازد. اقداماتی که همه با پشتوانه رژیم صهیونیستی انجام می شود.

وی افزود: آمریکایی‌ها به پرورش داعش اعتراف کرده اند اما در چنین شرایطی ایران سردمدار مبارزه به تروریسم شد که پیشانی این مبارزه با سپاه بود. سپاه سنگر به سنگر تروریستها را تعقیب کرد که امروز شاهد برقرار آرامش برای مردم عراق و سوریه هستیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر هیئتی از این کمیسیون به سوریه گفت: در سفری که به سوریه داشتم به حلب رفته و از نزدیک شاهد زندگی مردم بودم. دیگر داعش در حلب سکونت نداشته و اختیار دست نیروهای مردمی و حکومتی است و ان‌شاءالله در آینده نزدیک حاکمیت کشور سوریه از لوس داعش پاک خواهد شد.

وی در پایان گفت: امروز نیروهای انقلابی ما در عراق و سوریه سنگر به سنگر با نیروهای داعشی دست پرورده آمریکا و صهیونیست ها مقابله می کنند که همین موضوع باعث عصبانیت آمریکا از سپاه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن