بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل آری رضا آمد و آنهم چه آمدنی، بوی خاک کشوری که شاهد کرب و بلا و شهادت و اسارت هست هنوز بر جانش به مشام می رسید . و از آن بو می شد غم غربت و داغ شهادت آل الله را حس کرد، همانکه  برایشان بی تاب […]

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل

آری رضا آمد و آنهم چه آمدنی، بوی خاک کشوری که شاهد کرب و بلا و شهادت و اسارت هست هنوز بر جانش به مشام می رسید . و از آن بو می شد غم غربت و داغ شهادت آل الله را حس کرد، همانکه  برایشان بی تاب بود . همانکه جان شیرینش را برایشان گذاشت تا تاریخ درس معرفت را از شهادت پاکان بیاموزد.
 وصیت نامه اش به تاریخ ۳۰ / ۱ / ۹۵ و تاریخ شهادتش در ۲۹ سالگی بتاریخ ۱۷ / ۲ / ۹۵ و این نشان از آن دارد که او میدانست اینبار رفتنش با خودش هست اما برگشتنش . ممکن نیست .
و چه امتیازی بالاتر از بصیرت . و امروز ۲۳ / ۷ / ۹۹ پس از ۴ سال و نیم، روز بازگشتش چه غیر منتظره و بقول امروزیها سورپرایزی بزرگ که همه را در بهت و حیرت وا نهاد . آمل امروز نمی دانست باید از بازگشت فرزندش شاد شود یا بگرید؟!! هرچه بود خیر بود و با آمدنش دلهای زیادی آرام گرفت . راستش واقعا جایش خالی بود . و چه زیباتر آنکه سردار دلهای میادین صلح، سلیمانی از دلاوریهای فرزندان مازندران اینچنین یاد کند:” اگر مقاومت بچه های مازندران نبود، حلب را از دست می دادیم” و این از دست دادن یعنی پیروز شدن داعشی های مزدور که در سر برای تصرف منطقه و به غارت بردن آن چه نقشه ها که در سر نمی پرواندند.
به گزارش واحد خبری سیده آمل:پیکر پاک شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده ظهر امروز ۲۳ مهرماه ۹۹ ببر روی دستان عاشقانش به حسینیه سپاه ناحیه آمل برای آخرین وداع آماده سازی و انتقال یافت.
مهمترین اثر از شهیدان وصیتنامه هایشان است که تبلوری از بازتاب نگرش و ایدئولوژیک آنها که می توان از آن به کنه وجودی ارزشهای فکریشان پی برد و در این راستا رهنمایی برای رهپویان شهداء باشد.

گوشه ای از وصیتنامه رضا حاجی زاده شهید مدافع حرم

«و اما خاف مقام ربه و نهی النفس عن الهوی فان الجنه هی الماوی» آیات ۴۰ و ۴۱ سوره مبارکه النازعات

«و اما آن کس که از مقام و مرتبه پروردگارش ترسیده و خود را از هوا و هوس بازداشته است، به یقین بهشت جایگاه اوست.»
 
با سلام و صلوات به محضر منجی عالم بشریت حضرت صاحب‌الزمان (عج) و نائب بر حقش امام خامنه‌ای و شهدای اسلام و ایران، به خصوص شهدای مدافع حرم.
این‌جانب رضا حاجی‌زاده فرزند رجبعلی در صحت و سلامت کامل عقلی وصیت‌نامه خود را می‌نویسم، من نمی‌خواهم که عمرم بی‌ثمر باشد و مرگم یک مرگ عادی، مرگی می‌خواهم که در راه اسلام و ایران اسلامی باشد.
من به خاطر منطق خویش برای دفاع از اسلام و حریم اهل‌بیت (ع) وارد جنگ با دشمنان اسلام شدم و با عشق و علاقه و رضایت کامل جان خویش را فدای این راه می‌نمایم و می‌روم تا انتقام سیلی حضرت زهرا (س) را بگیرم.
من از مردم ایران می‌خواهم تفرقه‌اندازی نکنید، با هم متحد باشید، دین اسلام را سربلند نگه‌دارید، به دوستان و آشنایان توصیه می‌کنم نماز اول وقت و با حضور قلب بخوانید.
پدر و مادر را گرامی و محترم بدارید، از طهارت و معصومیت خود شدیداً حراست و پاسداری کنید، پیوند به ائمه اطهار (ع) و به‌خصوص امام هشتم را مستحکم کنید و خدای متعال و مهربان را در همه حال به یاد داشته باشید.
 
خدمت پدر و مادر عزیز و گرامی!
موفقیت من در مراحل گوناگون زندگی مرهون زحمات و دعای خیرتان بوده است، امیدوارم کوتاهی و قصورم را در رسیدگی به اوضاع و احوالتان بخشنده باشید و حلالم کنید و این را بدانید تا آنجا که در توان داشتم در حد بضاعتم تلاش کردم تا رضایت شما را در زندگی خود داشته باشم.
 
هر پدر و مادری عاقبت به خیری فرزندشان را خواهانند و این را بدانید که بنده عاقبت به خیر شدم و این عاقبت به خیری را مدیون زحمات دیروز شما هستم.
 
از همه دوستان و آشنایان و همکارانم می‌خواهم که مرا حلال کنند و قصورم را ببخشند و اگر دینی از کسی بر گردنم مانده است، برای تسویه به خانواده‌ام مراجعه نمایند که خداوند می‌فرمایند هر گناهی از شما بخشیده می‌شود، غیر از حق‌الناس.
 
و من الله التوفیق ۹۵/۱/۳۰
رضا حاجی زاده

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل seyyedeamol.com

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل seyyedeamol.com

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل seyyedeamol.com

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل

بازگشت فرزند وطن به آغوش شهرش آمل seyyedeamol.com


  • نویسنده : گلناز پیغمبرزاده
  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه ناحیه آمل