اخبار

امروز شاهد حاصل خون پاک ۴۱ شهید ششم بهمن در آمل هستیم

آیت الله محمدی گلپایگانی ریاست دفتر مقام معظم رهبری در مراسم گرامیداشت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل : من امشب در ایم مکان مقدس حامل سلام رهبر به مردم شریف آمل هستم، مردمی که در بهمن سال ۶۰ حماسه آفریدند ونامشان در وصیتنامه امام ماندگار شد

به گزارش واحد خبری سیده آمل: آیت الله محمدی گلپایگانی ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری در مراسم گرامیداشت حماسه اسلامی ششم بهمن شهرستان هزار سنگر آمل اذعان داشت: این استقبال پرشور و بی نظیری که امشب در مصلی قدس شهرستان آمل شاهد آن هستیم حاصل خون های پاک ۴۱ جوان آملی است که در سال ۱۳۶۰ در دفاع از کشور و شهر آمل به زمین ریخته شد.

وی با اشاره به اهمیت جغرافیایی شمال کشور بخصوص مازندران عنوان کرد:  رژیم پهلوی چه پدر و چه پسر تمام سعیشان بر این بود که اعتقادات،آداب، رسوم و عقاید مردم این خطه را تغییر دهند و مظاهر فساد را از همین رو در این استان به شدت تقویت می کردند.

آیت الله محمدی گلپایگانی در ادامه با اشاره به اینکه مازندران در حکومت پهلوی وضعیت اسفناکی داشت و مردم از این وضعیت گلایه های بسیار داشتند اظهار داشت: در آخر نیز این مردم نشان دادند به برکت خون شهدا و امام شهدا  تسلیم این زورگویی ها نمی شوند.

وی همچنین افزود: برادران و خواهران، به برکت این نظام ، خون شهدا ، خون سردار سلیمانی ها و حضور نیروهای مسلح و جوانانی که حاضرند تا آخرین نفس برای خاک میهن خود بجنگند و شهید شوند، دشمن به خود اجازه کوچکترین دست درازی را نخواهد داد .

ریاست دفتر مقام معظم رهبری با بیان این مطلب که، شما مشاهده کردید مردم در تشییع پیکر پاک شهید حاج قاسم سلیمانی چه کردند و به جرات می گویم در تاریخ بشریت از ابتدا آدم تا زمان شهادت حاج قاسم چنین جمعیتی در مراسم تشییع بی سابقه و بی نظیر بود، ادامه داد: در عراق ، کاظمین، نجف، کربلا، اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان ، کجا چنین تشییع جنازه ای سراغ دارید؟ تا به حال در طول تاریخ بشریت سابقه نداشت.

آیت الله محمدی گلپایگانی ادامه داد: برکات شهادت حاج قاسم سلیمانی، به برکات وجود و حیاتش طعنه میزند،چرا که تشییع جنازه این بزرگمرد، انقلاب و نظام را بیمه کرد و ما باید قدردان خون این شهدا باشیم .

وی به فرا ملی شدن سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: فاصله مکانی و جغرافیایی ایران تا آفریقای جنوبی، هند،کانادا و سایر نقاط جهانکه فاصله ای بسیار زیاد با مملکت ما دارند، اما راهپیمایی های گسترده و باشکوهی در سوگ سردار دلها در آنجا برگزار شد و اینها نشان دهنده برکت خون مقدس حاج قاسم است که درس آزادگی، مردانگی و مبارزه با ظلم و ستم را در جهان ترویج داد از همین رو نام قاسم سلیمانی در تاریخ بشریت ثابت و پایدار برای ابد باقی خواهند ماند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خون این شهید مبارز را ریشه دار دانست و ابراز کرد: این خون زایش دارد و انشالله در آینده سلیمانی هایی را داریم و دلخوشیم به وجود چنین جوانمردانی که پیروی از راه شهیدان عاشقانه برای خاک و ناموسشان جانشان را در کف دستشان گرفته و به مبارزه با دشمن می روند.

آیت الله محمدی گلپایگانی ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری در پایان گفت: تعریفی که حضرت امام (ره) نسبت به آمل داشتند نسبت به هیچ شهری نداشتند و این گویای همه چیز است، امام چند کلمه بیشتر صحبت نکرد ولی همان چند کلمه کل شهرستان آمل را متحد کرد و روانه خیابان ساخت تا با این دشمنان و فریب خوردگانی که تصور می کردند می توانند آمل را اشغال کنند، مبارزه کنند و سر آخر دیدید با تقدیم ۴۱ شهید توانستند همه آنها را نابود کردند و ریشه فساد را از جا کندند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن