سازمان بهزیستی ایران یک نهاد دولتی زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ایران است که خدماتی را به افراد نیازمند جامعه ارائه می‌دهد. بنیانگذار این نهاد محمدعلی فیاض‌بخش بود. اسفندیاریان بمناسبت هفته بهزیستی مطرح کرد: بعد از انقلاب ایران این نهاد از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، فعال شد؛ و سپس به موجب […]

سازمان بهزیستی ایران یک نهاد دولتی زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ایران است که خدماتی را به افراد نیازمند جامعه ارائه می‌دهد. بنیانگذار این نهاد محمدعلی فیاض‌بخش بود.

اسفندیاریان بمناسبت هفته بهزیستی مطرح کرد:

بعد از انقلاب ایران این نهاد از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، فعال شد؛ و سپس به موجب لایحه قانونی مورخ ۲۴/۴/۱۳۵۹ و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست و یکم و بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد، مؤسسه و انجمن خیریه به سازمان بهزیستی نامگذاری گردید. بعد از آن در تیرماه سال ۱۳۸۳ بر اساس قانون ساختار وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، این سازمان به همراه سازمان‌های تأمین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش جدا و به زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ملحق شد.

کبری اسفندیاریان، ریاست سازمان بهزیستی شهرستان آمل درگفتگو با واحد خبری سیده آمل چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی را که توسط دکتر فیاض بخش تاسیس شد ضمن تبریک به همه خانواده زیر مجموعه این نهاد خیریه تبریک، افزود: از آنجاییکه  سازمان بهزیستی پیشانی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با شعار بهتر زیستن هست، تمام تلاش ما ارتقاء سطح کیفی زندگی خانواده های کم برخوردار، نیازمند و آسیب دیدگان اجتماعی است و همه سعی خود را برای تحقق یافتن این هدف بکار می بریم.

شعار سال بهزیستی کشور

اسفندیاریان شعار سازمان بهزیستی در سال ۹۹  و گام دوم اهداف راهبردی را ” شفافیت تحول خدمات وارتقاء سلامت اجتماعی خانواده ” اعلام کرد و اظهار داشت: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا برنامه های تجمیعی، همایشی و مراسم های جشن به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی  را نمی توانیم داشته باشیم ولی تمام هدفمان این هست که حداقل در این هفته اقدامات خدماتی را برای عزیزان و خانواده بهزیستی انجام دهیم .

برنامه های اجرایی بهزیستی در هفته گرامیداشت تاسیس این سازمان

وی در رابطه با برنامه های خدماتی هفته بهزیستی عنوان کرد: از جمله برنامه های ما در این هفته افتتاح مسکن برای خانوار دارای دو معلول شهری، اجرا و افتتاح یک طرح اشتغال که یکی از اهداف ما هست، اهداء قلم هوشمند برای خانواده دارای فرد نابینای زیر مجموعه ما، عطر افشانی مزار شهداء بخصوص تنها شهید فرزند شبهه خانواده سازمان شهید شیعه زاده، و طبق سنت هرساله ما دیدار از خانواده شهداء همکار

متولی خانواده بهزیستی در آمل با اشاره به اینکه سال گذشته در راستای نامگذاری خیابانی بنام تنها شهید فرزند شبهه خانواده سازمان شهید شیعه زاده پیشنهادی هم به فرمانداری ویژه شهرستان آمل داده شد که با پیگیری های لازم به مرحله اقدام در شهرداری رسیده، تصریح کرد: امیدواریم شورای نامگذاری خیابانی، پیشنهاد ما جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید از خانواده بهزیستی را به مرحله عمل برسانند که در این ایام می تواند اتفاق میمونی برای لااقل خانواده بهزیستی باشد.

خدمات بهزیستی دربحران کرونا

اسفندیاریان با بیان اینکه آغاز فعالیت های پیشگیری و مبارزه با موج اول شیوع کرونا ویروس، در این سازمان از اسفند ماه ۹۸ بود ابراز داشت: ما با تشکیل تیم نظارتی از مراکز اقامتی، کمپها و مراکز شبانه روزیمان همه روزه همراه با احرای تب سنجی، اکسیژن گیری از مقیمان مراکز بازدید داشتیم که خدا را شکر مورد خاصی دیده نشد

وی همچنین در ادامه از اقدامات مبارزه با کرونا، توزیع پکیج و بسته های بهداشتی و غذایی بخصوص در ایام ماه مبارک رمضان اینگونه بیان داشت که: همکاران پرتلاش اورژانس اجتماعی ما نیز،کنار توزیع پکیج و بسته های بهداشتی در مناطق آسیب و کم برخوردارخدمات ارزنده ای را از قبیل توزیع بسته های غذا درآن مناطق داشتند.

ریاست سازمان بهزیستی آمل یکی دیگر از زیر مجموعه های سازمان را اینگونه معرفی و قدر دان زحماتش بود و گفت: مرکز آموزشی کودک کار و خانواده “صبح رویش” با مدیریت خانم دکتر سالاریان ضمن تحویل همه روزه بسته های بهداشتی در بحث آموزش پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا تلاش های خوبی داشتند ، چرا که ما کار را  نمی توانیم از کودک کار بگیریم و او باید روش مبارزه با این بیماری را بداند

تقدیر متولی خانواده بهزیستی از حامیان

در ادامه، اسفندیاریان خاطر نشان کرد: از همکاری برادران سپاه ناحیه آمل که در بحران کرونا ، همه جا همراه اداره بهزیستی بودند قدردانی ویژه دارم همچنین از زحمات تیم مجمع خیرین و نیک اندیشان شهرآمل بخصوص خیرین جوان که بخاطر تعدد این عزیزان، نام تک تکشان را بعنوان خیراندیش و نیک اندیش می دانیم تشکر و سپاس دارم ودستشان را به مهر می فشارم و قدردانم .

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان آمل در پایان با بیان این مطلب که ما مردم خوبی داریم و بایدآنها را قدر بدانیم تاکید کرد: مردم ما ثابت کردند هنگام بروز واقعه هرگاه کمبودی حس شد پای کار هستند و هروقت ضرورتی بود این مردم شهر بودند که کنار بهزیستی از ما حمایت کردند . پس از همه مردم شهرم استدعا دارم با بروز موج دوم شیوع ویروس کرونا ما را تنها نگذارند و در رابطه با تهیه ماسک و توزیع بسته های حمایتی ما را حامی باشند .

 

 

اسفندیاریان بمناسبت هفته بهزیستی مطرح کرد: