اجرای طرح”آمران سلامت”هلال احمر درآمل ویروس کرونا بعنوان یک اپیدمی عالم گیر طی۹ ماه گذشته به بزرگترین دغدغه بهداشتی- درمانی علم پزشکی در سراسر جهان تبدیل شد. در حالیکه این ویروس اکثر کشورهای جهان را درگیر خود کرده است علم پزشکی تا به حال نتوانسته درمان قطعی و یا واکسن آن را تولید کند بر […]

اجرای طرح”آمران سلامت”هلال احمر درآمل

ویروس کرونا بعنوان یک اپیدمی عالم گیر طی۹ ماه گذشته به بزرگترین دغدغه بهداشتی- درمانی علم پزشکی در سراسر جهان تبدیل شد. در حالیکه این ویروس اکثر کشورهای جهان را درگیر خود کرده است علم پزشکی تا به حال نتوانسته درمان قطعی و یا واکسن آن را تولید کند بر این اساس تنها راه مقابله با این بیماری تکیه بر پیشگیری، آگاهی بخشی و توسعه آموزشهای همگانی می باشد.در کشور ما هم باوجود تلاشهای چشمگیر سیستم بهداشت و درمان کشور متاسفانه وضعیت شیوع کرونا و آمار مرگ و میر تاسف بار است در همین راستا مسئولین بهداشت و درمان کشور مکررا از مردم درخواست نموده اند که با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله ای از شیوع بیشتربیماری پیشگیری کنند .با توجه به اهمیت وافر این موضوع روز شنبه مورخه ۳/۸/۹۹ مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و تعدادی از مسئولان بهداشتی درمانی رهنمودهای ارزشمند در خصوص نحوه تعامل دستگاههای متولی، شیوه پیشگیری، بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای موجود برای کنترل ویروس را بیان نمودند

 

در راستای لبیک به سخنان و راهنمایی های گهربار معظم له، جمعیت هلال احمر کشور در رسالت انساندوستانه و تامین سلامت انسانها اقدام به تدوین شیوه نامه اجرایی طرح “آمران سلامت” مختص به کویید ۱۹ نموده است.

این طرح تلاشی است برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری مبنی بر جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه در مواجهه با ویروس کرونا .

زینب کاشفی مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمرشهرستان آمل درگفتگویی با سیده آمل گفت:  در پی سخنان رهبری با برپایی دو پست آگاهی بخشی در شهرستان آمل با نشانی درب ورودی اداره هلال احمر آمل و میدان ۱۷ شهریور این شهرستان از تاریخ ۵ آبان ماه تا ۲۵ آبان طرح “آمران سلامت”در حال  اجرا است.

وی با اظهار امیدواری از استقبال مردم از این طرح و ایجاد فرهنگ پیشگیری و سلامت در جامعه عمومی افزود: ان شاالله با راهنمایی های آمران سلامت فرهنگ پیشگیری و رعایت مسائل پروتکل بهداشتی در رابطه با مبارزه ویروس کرونا در جامعه نهادینه شود و هرچه زودتر این بیماری از همه جوامع بشری رخت بربندد.

کاشفی در ادامه ازحضور معاون داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر مازندران در دو پست طرح” آمران سلامت” شهرستان آمل و بازدید میدانی خبر داد و ابراز داشت: این بازدید مورد تایید و تقدیر مسئول استانی قرار گرفت.

اجرای طرح"آمران سلامت"هلال احمر درآمل

اجرای طرح”آمران سلامت”هلال احمر درآمل seyyedeamol.com

 

  • نویسنده : گلناز پیغمبرزاده
  • منبع خبر : جمعیت هلال احمر آمل